İNTERKOM

GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

ACİL ANONS

YANGIN

Zayıf akım sistemleri arasında hayatlarımızı emanet ettiğimiz ve varlığını bile unutup yaşadığımız sistemdir. Dolayısı ile Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinin tasarlanması ve uygulanmasında diğer tüm zayıf akım sistemlerinden daha hassas ve detaylı çalışılması gerekmektedir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemi tasarımlarında, fiziksel koşulların, işletme kriterlerinin ve diğer risk analizlerinin tespit edilmesi, kaliteli ürün konseptinin yanında tamamlayıcı bir unsurdur.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinde bina tipi, yapısı, katı ve metrekare gibi birçok farklı etken sistemlerinin tasarlanmasında önemli rol oynar. Farklı özellikteki binaların farklı Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerine ihtiyacı vardır.

CCTV

Bina güvenlik sistemleri denince akla ilk gelen sistemlerin başında CCTV sistemleri vardır. Günümüzde CCTV sistemleriyle ilgili çok sayıda seçenek ve sistem çözümü bulunmaktadır.

Binanızın ihtiyaçlarına göre en doğru şekilde projelendirilen CCTV sistemlerinde caydırıcılık ve geriye dönük olayların izlenmesi talepleri ön plana çıkar.

Modern yapı teknolojilerinin gelişimi esnasında, binaların yapısal kablolama omurgalarındaki sadeleşme ve ortak alt yapı kullanımı hedefi IP CCTV sürecini hızlandırmıştır.

IP CCTV güvenlik kamera sistemleri, kartlı geçiş, yangın, acil durum anons sistemleri ile entegre edilerek tek noktadan izlenip kontrol edilebilir. Diğer sistemlerle entegre çalıştırıldığında çözümlerin fonksiyonelliği artar.

Uydu TV ve Merkezi SMATV Yayın Sistemleri

Teknolojinin geliştiği televizyon sektöründe çok sayıda yayının kullanıcıya ulaştırılması amacıyla kurulan bu sistemler ile projeye uygun çözümler üretilmektedir. SMATV Uydu yayın ve dağıtım sistemleri, genellikle kullanıcının olacağı; Otel ve Moteller, konaklama tesisleri ve turizm işletmelerinde, İş ve Alışveriş merkezlerinde ve toplu konutlarda, uydudan gelen sinyallerin birlikte veya ayrı ayrı alınması, işlenmesi ve dağıtılması prensibi ile tesis edilirler

ACCSESS

Tek geçişli sistemlerden yüzlerce geçişli sistemlere kadar giriş çıkışların kontrol edildiği, arşivlendiği aynı zamanda binanın güvenlik otomasyonunu sağlayan çözümler üretilmektedir. Bir noktanın özelliğine göre;

Proximity/Mifare tipi geçiş kartı,
Biometrik tanıma (parmak izi tanıma, el tanıma, damar tanıma ve iris-retina tanıma) kullanılarak giriş çıkış kontrolleri üst seviyede güvenlikle yapılabilmektedir.